Jest to kolejne ważne wyróżnienie dla bezemisyjnego hatchbacka Nissana. Przypomnijmy, że na początku roku pojazd otrzymał także tytuł Europejskiego Samochodu Roku. W finale konkursu WCOTY, organizowanego nieprzerwanie od 2004 roku, auto pokonało bardzo mocnych konkurentów w postaci Audi A8 i BMW serii 5. Z nową „piątką” LEAF wygrał zaledwie o 3,4 pkt.

To dla nas wielka radość, że Nissan LEAF, pierwszy na świecie pojazd elektryczny przeznaczony dla masowego odbiorcy, zdobył tak prestiżowy tytuł, jak Światowy Samochód Roku 2011 - powiedział Carlos Ghosn, prezes i dyrektor naczelny firmy Nissan. To dowód uznania dla Nissana LEAF - pionierskiego zeroemisyjnego pojazdu, porównywalnego z modelami z napędem spalinowym pod względem osiągów, poziomu hałasu i znakomitych właściwości jezdnych. Ten samochód jest także odzwierciedleniem naszej wizji i wartości mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju, którą chcemy zaoferować klientom z całego świata.

Na konferencji w Nowym Jorku ogłoszono również wyniki w pozostałych kategoriach. W klasyfikacji 2011 Word Performance Car (samochody sportowe) zdecydowanie zwyciężyło Ferrari 458 Italia. Na pozostałych sopniach podium znaleźli się: Mercedes SLS AMG oraz Porsche 911 Turbo.

Za stylistykę tytułem 2011 Word Card Design of the Year wyróżniono Aston Martina Rapide. Nagroda 2011 World Greek Car przypadła natomiast elektrycznemu pojazdowi o wydłużonym zasięgu - Chevroletowi Volt.