Ta wersja ma być globalnym autem Hondy. Pięciodrzwiowy dziesiątej generacji hatchback dołączył do sedana i coupé, które zgodnie ze strategią japońskiego producenta w pierwszej kolejności oferowane są na rynku USA.

Pięciodrzwiowy hatchback praktycznie nie różni się od konceptu, który był pokazany podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Genewie (marzec 2016 r.). Do Europy trafi na początku 2017 r.

Auto produkowane jest w brytyjskim Swindon, skąd już pierwsze egzemplarze wysyłane są do USA. Produkcja na rynek europejski rozpocznie się jeszcze pod koniec tego roku.

Nowa Honda Civic hatchback ma długość 4500 mm (+130 mm w porównaniu z poprzednią generacją), szerokość 1800 mm (+30 mm) I wysokość 1450 mm (-20 mm).

W USA nowa Honda Civic będzie oferowana w pięciu wersjach wyposażenia: LX, Sport, EX, EX-L i Sport Touring. Podstawowy silnik czterocylindrowy ma pojemność skokową 1.5 l i moc 174 KM oraz maksymalny moment obrotowy 220 Nm. W wersja Sport Touring ma on moc 180 KM i maksymalny moment obrotowy 220 Nm. Standardem w USA jest bezstopniowa przekładnia automatyczna CVT. W ofercie na zamówienie jest także sześciobiegowa przekładnia manualna.