• Policja otrzyma nowe Toyoty Land Cruiser z dieslem 2,8 l o mocy 204 KM, samochody trafią do jednostek w wersji nieoznakowanej
  • Na zakup samochodów zarezerwowano 3,6 mln zł, policja musi jeszcze dołożyć nieco ponad 7 tys. zł by skorzystać ze zwycięskiej oferty
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Policjanci długo musieli czekać na nowe nieoznakowane radiowozy terenowe. Dotychczasowe przetargi unieważniono (ostatni odbył się w połowie 2020 roku) ze względu na zbyt wysokie ceny proponowane przez dostawców. Jeszcze w czerwcowym przetargu proponowano bowiem samochody za 3,7 mln oraz 4,6 mln zł. Komenda Główna Policji zarezerwowała zaś 3,6 mln zł na nowe pojazdy.

W rozstrzygniętym postępowaniu także przekroczono zakładany budżet. Tym razem jednak różnica okazała się dość niewielka. Dealer Toyoty z Zabrza złożył bowiem ofertę wycenioną na 3 607 383 zł. I to on wygrał prowadzone postępowanie. Tym samym funkcjonariusze otrzymają nowe Toyoty Land Cruiser już za kilka miesięcy. Jeśli umowa zostanie podpisana, to wówczas radiowozy powinny trafić do jednostek nie później niż 30 maja 2021 roku.

Nowe samochody zostaną dostarczone z dwoma kompletami kół z ogumieniem zimowym oraz letnim lub całorocznym. Na liście wyposażenia nie zabraknie takich elementów jak centralny zamek, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, światła LED i przeciwmgłowe, automatyczna klimatyzacja czy kamera cofania.

Kolor lakieru będzie wybrany dopiero podczas podpisywania umowy. Zastrzeżono przy tym, że preferowane są stonowane barwy (biały kolor nie będzie brany pod uwagę). Jakie zatem można obstawiać? Wybór kolorów nie jest mały, ale zapewne zamawiający skupią się na jednym z 4 ciemniejszych lakierów metalizowanych (brąz, niebieski, czarny i szary) lub podstawowej czerni niż na czerwieni czy srebrnym lakierze.