Szał na crossovery i SUV-y ogarnął wszystkich – teraz już nawet Ładę. I nie chodzi tu o kolejne wcielenie Nivy, lecz całą gamę koncepcyjnych aut pseudoterenowych, które Rosjanie prezentują na „domowych” targach w Moskwie.

Najciekawszym projektem jest kompaktowy SUV o nazwie xCode. Efektowny design nosi cechy charakterystyczne dla nowego języka stylistycznego Łady – zwróćcie uwagę na symetryczne przetłoczenia z boku karoserii. Także kształt przodu to motyw, który będzie się powtarzał w kolejnych nowych Ładach i musicie przyznać, że wygląda to co najmniej tak dobrze jak... koncepcyjne Mitsubishi eX, które mogliśmy zobaczyć w tym roku w Genewie!

Łada xCode – wnętrze
Łada xCode – wnętrze

Pod robiącą wrażenie karoserią tkwi dość przyziemna technika – silnik to wolnossące, benzynowe 1.6 o mocy 78 KM. xCode wykorzystuje podzespoły Dacii Duster, w tym napęd 4x4. Nadwozie mierzy 4,32 m długości. Auto ma wejść do sprzedaży w Rosji w 2018 r. Szeofwie Łady chcieliby podebrać xCodem klientów Oplowi Mokce, Nissanowi Jukeowi i Fordowi Ecosport. Ceny mają się zaczynać (w przeliczeniu) od ok. 55 tys. zł.

Więcej nowości Łady z salonu moskiewskiego znajdziecie w naszej galerii.