Samochód można objąć ubezpieczeniem AC na okres najbardziej ryzykowny, np. gdy pożyczamy go innej osobie lub jedziemy na wakacje. Nową usługę wprowadziła firma Aviva pod marką Teraz by Aviva.

Krótkoterminowe autocasco można wykupić na czas od 3 godzin do 30 dni, również mobilnie poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie. Uśredniona składka za 6 godzin ubezpieczenia w kraju (dla 10 najpopularniejszych samochodów) wynosi od 27 do 38 zł, za granicą – od 42 do 67 zł (zależy od szkodowości ubezpieczającego).

„Jest to propozycja dla kierowców, którzy kilka razy w roku wyjeżdżają w podróż i chcą się czuć bezpiecznie. Zarówno dla rodzin, jak i ludzi młodych, podróżujących ze znajomymi. Chcemy poszerzyć rynek AC o dużą grupę nowych klientów, dla których polisa na cały rok nie jest rozwiązaniem. Tym, którzy dużo jeżdżą i chcą pełnej ochrony przez cały czas, proponujemy pakiet z rocznym AC. Nie namawiamy kierowców do zmiany całorocznego autocasco na nowy produkt. Z tych samych powodów ubezpieczenia na czas przez smartfon nie są konkurencją dla kanału agencyjnego i directu” - powiedział Adam Uszpolewicz, prezes Avivy.

Ubezpieczyć w ten sposób można samochód osobowy, terenowy i typu van pod warunkiem, że nie jest on zarejestrowany na firmę i nie został sprowadzony z USA lub Kanady. Ponadto nie może on być starszy niż 15 lat, a jego wartość przekraczać 100 tys. zł. AC działa na terenie Polski i Europy (z wyjątkiem Rosji, a w przypadku kradzieży również z wyłączeniem Białorusi, Ukrainy i Mołdawii). Autocasco na godziny można rozszerzyć o usługę assistance.