Zwykle jednak po zimie powinniśmy sprawdzić nasz samochód, porządnie go umyć i – oczywiście – zadbać o nowe płyny i oleje.

W najnowszym wydaniu przypominamy o niezbędnych zabiegach, które przydałoby się wykonać w aucie na początku wiosny. Prezentujemy akcesoria i kosmetyki, które wam to ułatwią, podpowiadamy, co można zrobić samemu, a z czym trzeba jechać do warsztatu. Przypominamy o serwisie klimatyzacji, zwłaszcza że w tym roku ta usługa przechodzi dość poważne zmiany.

Zachęcamy do lektury wiosennych porad. Poza tym mamy sporą dawkę prezentacji i testów nowych samochodów: Opel Astra kombi, Volvo S90, porównanie Skody Superb i Renault Talismana. Przedstawiamy też wady i zalety VW Passata B7, jednego z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych na rynku aut używanych.

W najnowszym wydaniu tygodnika „Auto Świat” polecamy m.in.

AKTUALNOŚCI – nowe kompakty premium, pierwsza jazda Oplem Astra Sports Tourer oraz pierwsze spotkanie rywali w klasie wyższej.

TESTY – Renault Talisman kontra Skoda Superb. Toyota Prius –pierwszy test nowej hybrydy. Peugeot 308 GTi – sportowa wersja kompaktu. Nissan X-Trail Z napędem na przednie koła

PORADY –  Prawo jazdy – wszystkie kategorie – jak zdobyć uprawnienia.

AUTO NA WIOSNĘ – Pielęgnacja samochodu – gruntowne mycie nadwozia i czyszczenie wnętrza. Szybki serwis techniczny – koła, wycieraczki, płyny eksploatacyjne oraz przegląd klimatyzacji przed sezonem i wymiana oleju.

Z DRUGIEJ RĘKI – Volkswagen Passat B7 (2010-14). Top 8: silniki R3 z doładowaniem – ranking 3-cylindrówek (benzyniaki i diesle)

FASCYNACJE – Lancia Ypsilon (1996-2003). Nasz cykl „Z archiwum Auto Świata” oraz spektakularny następca Veyrona.

A w tym tygodniu w sprzedaży pojawią się: nowy numer „Auto Świat Classic” i „Samochód w firmie”, pierwsza nasza książka z serii poradników.

 Foto: auto świat / Auto Świat

Gorąco polecamy i życzymy miłej lektury!