Sukcesy Citroëna DS3 WRC będzie kontynuował nowy samochód, który powstał na bazie nowej generacji C3. Mamy już pierwsze zdjęcia, które wykonano podczas testów.

Wciąż nie mamy informacji o tym jak będzie wyglądał nowy C3, którego premiera została zaplanowana na drugą połowę 2016 roku. W tym samym okresie zadebiutuje wersja rajdowa C3 WRC.

Z pierwszych zdjęć można wywnioskować, że nowa generacja C3 będzie kontynuowała najnowszy design znany już z modeli C4 Picasso i C4 Cactus, a to zapowiada awangardową przednią część nadwozia.

W wersji seryjnej C3 możemy oczekiwać mniejszych silników, a wśród nich m.in. trzycylindrowe benzynowe 1.0 PureTech i 1.2 PureTech. Turbodiesle będzie reprezentował 1.6 BlueHDi i być może nowy 1.5 BlueHDi.

Nowa generacja C3 będzie miała premierę w październiku 2016 r. podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Paryżu. Auto będzie produkowane w słowackiej Trnavie, co pozwoli na obniżenie kosztów produkcji.

Citroën jest pierwszym producentem, który pokazał częściowo zamaskowany nowy samochód rajdowy na sezon 2016. Wcześniej Volkswagen zaprezentował jedynie szkice nowego Polo R WRC. Wiadomo, że nowe auta na kolejny sezon przygotowuje Hyundai, a Toyota planuje powrót do rajdowej elity z Yarisem WRC. Zaawansowane prace prowadzi z nowa rajdówką M-Sport oraz Fiat.