Motywem przewodnim stoiska Toyoty na Japan Mobility Show 2023 było hasło „Let's Change the Future of Cars – Find Your Future”, czyli Zmieńmy przyszłość samochodów – Znajdź swoją przyszłość. Prezentowano na nim gamę prototypowych aut elektrycznych - Land Cruisera Se i pick-upa EPU, SUV-a o nazwie FT-3e oraz sportowy model FT-Se. Pokazano także trójkołowy pojazd Land Hopper oraz innowacyjny wózek inwalidzki JUU potrafiący pokonywać schody. Marka pokazała także pojazd stworzony do poruszania się po powierzchni Księżyca oraz nowy kokpit NEO Steer.

Land Cruiser Se

Koncepcyjny Land Cruiser Se ma oczywiście napęd elektryczny - jak wszystkie pokazywane na Japan Mobility Show 2023 koncepty firmy. Pojazd ma 5 150 mm długości, 1 990 mm szerokości, 1 705 mm wysokości i 3 050 mm rozstawu osi. Jest przeznaczony dla siedmiu osób.

 Foto: Toyota

Toyota EPU

Średniej wielkości pikap wpisujący się w długą tradycję takich aut spod logo Toyoty. Powstał do do ciężkiej pracy i do jazdy po trudnym terenie. Nadwozie o długości ponad 5 m wyposażono w podwójną kabinę i pojemną skrzynię ładunkową.

 Foto: Toyota

SUV FT-3e

Ten prototyp rodzinnego auta ma imponować technologiami. Ekrany we wnętrzu rozmieszczono tak, aby kierowca już zbliżając się do auta, wiedział w jakim stopniu naładowane są akumulatory, jaką temperaturę ma wnętrze i jaka jest jakość powietrza w kabinie.

 Foto: Toyota

Samochód sportowy FT-Se

Ten koncept powstał we współpracy z inżynierami TOYOTA GAZOO Racing. Wykorzystano w nim doświadczenia z motorsportu. Karoseria jest szeroka, niska i smukła. W środku znalazł się kokpit nowej generacji, który ma pozwalać na czerpanie większej przyjemności z jazdy - np. ekrany umieszczono nisko, aby zapewnić lepszą widoczność.

 Foto: Toyota

Być może właśnie tak będzie wyglądała kolejna generacja Toyoty MR2.

Nowy kokpit NEO Steer

Koncepr nowego kokpitu oparto na kierownicy motocykla. Połączono w niej funkcje pedałów przyspieszenia i hamulca z funkcją kierowania. Brak pedałów w klasycznym miejscu zapewniać ma dużą przestrzeń na nogi i łatwe wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Takie sterowanie ma także umożliwić bezpieczną i intuicyjną jazdę użytkownikom z ograniczeniami ruchowymi.

 Foto: Toyota

Land Hopper

Prototyp pojazdu do transportu indywidualnego. Wg. Toyoty, można go łatwo zmieścić w bagażniku nawet małego samochodu.

 Foto: Toyota

JUU

Ten wózek inwalidzki zapewnić ma swobodę poruszania się bez pomocy osób trzecich w miejscach trudno dostępnych dla standardowych tego typu pojazdów. Jak informuje Toyota, podczas wchodzenia lub schodzenia po schodach, dwa duże napędzane koła pokonują stopnie, a jednocześnie tylna oś z mniejszymi kołami wysuwa się zza oparcia, aby ustabilizować wózek i zapobiec jego przechyleniu.

 Foto: Toyota

Space mobility

Dwuosobowy pojazd z napędem elektrycznym do poruszania się po powierzchni Księżyca. Ma potrafić pokonywać głazy o wysokości do 50 cm i wspinać się na zbocza o nachyleniu 25 st.

Space mobility Foto: Toyota
Space mobility