Brabus biorący na warsztat wszystkie pojazdy Daimlera przygotował już kompletną ofertę dla nowego CLS-a. Tuner proponuje elegancki body-kit poprawiający aerodynamikę pojazdu. Do tego robiące wrażenie 20-calowe felgi aluminiowei 4 końcówki układu wydechowego i całość prezentuje się naprawdę dynamicznie.

Jeśli chodzi o tuning jednostki napędowej, to Brabus oferuje pakiety Eco PowerXtra. Wersja CLS 250 CDI BlueEfficiency zzestawem D4 generuje 235 KM i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Odmiana 350 CDI otrzymała nowy pakiet tuningowy o oznaczeniu D6S, który jak chwali się niemiecki tuner, można zamontować w przeciągu niecałych 45 minut. Kierowca ma do wyboru dwa tryby: 'Eco' (wzrasta tylko moment obrotowy z 620 do 690 Nm) oraz 'Sport' (w tym przypadku mamy do dyspozycji również większą moc silnika, zamiast 265 - 313 KM). W drugiej opcji CLS przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 5,9 s.

Do szybkiej jazdy idealnie pasuje zawieszenie auta, zmodyfikowane we współpracy z firmą Billstein. Samochód obniżono o 30 mm , a modele z aktywnym zawieszeniem Airmatic o 35 mm.

Klienci Brabusa mogą także w pełni zindywidualizować wnętrze swojego samochodu łącznie z zestawem multimedialnym. Ceny programu tuningowego nowego Mercedesa CLS nie są jeszcze znane.