Czas siermiężnych pojazdów użytkowych szybko się kończy. Auta użytkowe są równie bogato wyposażone, jak niezłe limuzyny, są wygodne i na dodatek ich kabina wykończona jest starannie i przy użyciu dobrych materiałów. Oto dowód: Combo Life, które wkrótce zostanie też przedstawione w typowo dostawczej wersji. Przedstawiony w Polsce nowy model Opla ma jednak charakter bardziej „osobowy” i reklamowany jest jako pojazd rodzinny, ewentualnie przeznaczony – jak wiele innych modeli – dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia.

Combo Life zbudowane jest na nowym podwoziu i stanowi kolejny model, który powstał dzięki współpracy Opla z koncernem PSA. Bliźniaczymi konstrukcjami są zatem Peugeot Rifter oraz Citroen Berlingo.  Warto dodać, że dotychczasowe Combo budowano w ramach umowy z Fiatem, a odpowiadającym Oplowi modelem było Doblo. Było jednak oczywiste, że po przejęciu Opla przez PSA, umowa ta dobiegnie końca.

O uniwersalności Opla Combo Life świadczy choćby to, że auto jest dostępne w wersji krótkiej bądź długiej – w obu przypadkach można przy tym mieć w kabinie pięć lub siedem foteli. Warto dodać, że większy z wariantów ma gigantyczny bagażnik o objętości 597 litrów (w konfiguracji 5-miejscowej), natomiast po złożeniu drugiego rzędu jego wielkość rośnie do 2693 litrów! To naprawdę pakowna ciężarówka. A przy tym nowe Combo w krótkiej wersji ma tylko 4,4 m długości, a w długiej – 4,75 metra. Jest więc autem kompaktowym.

Na dodatek z kabiną, która w niczym nie przypomina samochodów, które mają sporo wspólnego z dostawczakami. Jakość wykończenia kabiny jest dobra, a wyposażenie – oczywiście zależnie od wybranej wersji – może być tak bogate, jak w drogich limuzynach. Przykładowo, na liście opcji znajdziemy wyświetlacz pokazujących podstawowe informacje na szybie na linii wzroku kierowcy (HUD), jest też kamera cofania o szerokim kącie widzenia, czy też znany z wielu modeli Grupy PSA system IntelliGrip, który pozwala wybrać tryb pracy systemu ESP, zależnie od rodzaju nawierzchni, po której się poruszamy. Oczywiście jest też system ostrzegania przed kolizją, rozpoznawania znaków drogowych, czy też asystent pasa ruchu albo tempomat z radarem automatycznie dostosowujący prędkość do samochodu znajdującego się przed Combo.

Nie zabrakło także, rzecz jasna również opcjonalnego, systemu multimedialnego, który może współpracować ze smarfonami przez Apple CarPlay oraz Android Auto. Są także gniazda USB w pierwszym i drugim rzędzie, a także gniazdko 230 V oraz ładowarka indukcyjna.

Sprzedaż Opla Combo Life rusza w pierwszej połowie 2018 roku, a jego dostawy najpewniej zaczną się w trakcie tegorocznych wakacji.