Nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego spowodowały ponad dwukrotny wzrost kolizji na rondzie Wojska Polskiego w Płocku. W rezultacie Komenda Miejska Policji w lipcu tego roku zwróciła się do Straży Miejskiej o obserwację tego miejsca i rejestrację wykroczeń kierowców za pomocą kamer monitoringu miejskiego. Następnie policjanci wyciągają wobec nich konsekwencje.

Przejazd na czerwonym i jazda pod prąd

Najlepszym przykładem problemu jest opublikowany filmik. Kierujący Fordem, który posiadał uprawnienia, więc powinien znać znaki drogowe i wiedzieć, jak prawidłowego poruszać się po rondzie, stwarzał swoją jazdą poważne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu, ponieważ jechał pod prąd!

Prowadzący Saaba pomimo czerwonego światła nakazującego natychmiastowe zatrzymanie, wjeżdża za sygnalizator. Kolejny kierujący, tym razem Oplem, omija pojazd, który zatrzymał się przed sygnalizatorem i wjeżdża na skrzyżowanie pomimo sygnału zabraniającego ten manewr.

Takich zachowań na przesłanych do Komendy Miejskiej Policji w Płocku materiałach wideo jest bardzo dużo. To świadczy o całkowitym ignorowaniu obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Wszyscy nagrani kierowcy zostali już ustaleni i ukarani mandatami do 500 zł oraz nałożono na nich punkty karne.