W czwartek 17 lutego około godz. 16.30 na skrzyżowaniu ulic Witosa i Janowicza w Olsztynie doszło do makabrycznego zdarzenia. Zarejestrowały je kamery ITS (Inteligentnego Systemu Transportowego). Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie opublikowali w sieci wideo, aby zniechęcić ludzi do pośpiechu, który często prowadzi do tragicznego finału.

Nie dał kierowcy szans na wyhamowanie

Na 15-sekundowym nagraniu widać normalny, popołudniowy ruch na jednym z olsztyńskich skrzyżowań. W pewnym momencie posłusznie czekający na zielone światło nastolatek na oślep wbiega na przejście. Policjantom tłumaczył tę impulsywną decyzję przyjazdem tramwaju, do którego chciał wsiąść. Niestety wbiegając na zebrę, nie zdążył się nawet rozejrzeć i wbiegł wprost pod nadjeżdżającego opla astrę.

Kierowca srebrnego hatchbacka nie miał szans, by wyhamować w tak krótkim czasie na tak śliskiej nawierzchni. Wytracając prędkość, potrącił 16-latka. Pod wpływem siły uderzenia młody chłopak wyleciał w powietrze. Na szczęście, przeżył upadek i trafił do szpitala, gdzie stwierdzono uraz nogi.

Policjanci przekazali nagranie z miejskich kamer do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Olsztynie i namawiają do tego, by w ruchu drogowym nie kierować się pośpiechem. Bez niego ta sytuacja nie miałaby miejsca.