Michał Kościuszko zadebiutował w Fiacie Grande Punto Abarth Super 2000, zgłoszonym w grupie A. Pierwszy start przyniósł mu sukces - na trudnej, śliskiej trasie w Austrii "Junior" wypadł bardzo dobrze.

Polacy dobrą dyspozycję zaprezentowali już podczas odcinka testowego, na którym zajęli czwarte miejsce.

Pierwszy etap rajdu składał się z pięciu odcinków specjalnych. Po pierwszym Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak niespodziewanie zajmowali drugie miejsce, po drugim spadli na czwarte, a po trzecim - na piąte.

Czwarty OS został odwołany, po piątym (i pierwszym etapie) nasza załoga była piąta. Miłym akcentem było zanotowanie najlepszego czasu na ostatnim odcinku pierwszego dnia.

Drugi etap to kolejnych dwanaście prób, z których ostatnią był Superoes.

Po OS 12 Michał i Maciek awansowali z piątego na czwarte miejsce. Po przedostatnim odcinku "wskoczyli" na podium.

- Start w OMV Rally Waldviertel okazał się być dla nas bardzo udanym testem przed rajdem Walii, w którym również wystartujemy Punto S2000 - powiedział na mecie Michał Kościuszko. Pomimo tego, że OMV Rally Waldviertel z założenia jest rajdem szutrowym, to oesy miały bardzo wiele fragmentów asfaltowych, co przy panujących temperaturach i ciągle padającym deszczu dla kierowców jadących na zawieszeniu szutrowym stanowiło niemałe wyzwanie. Dzięki temu, że szybko odnalazłem się w tym nowym dla mnie samochodzie udało się nam powalczyć o miejsce na podium. Mam nadzieję, że będę mógł częściej startować S2000. Fiat Punto ma potencjał i jak popracuję z nim dłużej wierzę, ze będę mógł jechać jeszcze szybciej.

Rajd wygrali Manfred Stohl i Ilka Milnor w Mitsubishi przed Štěpánem Vojtěchem i Michalem Ernstem także w Lancerze.

Po końcowym Badaniu Kontrolnym Stohl i Minor zostali jednak wykluczeni z rajdu za odstępstwa techniczne. Sukces świętowali Vojtěch i Ernst, a Kościuszko i Szczepaniak zostali sklasyfikowani ostatecznie na drugiej pozycji.

OMV Rally Waldviertel 2007

MiejsceKierowca (Auto)Czas / strata1.Štěpán Vojtěch i Michal Ernst (Mitsubishi Lancer EVO IX)1.50.03,3 min.2.Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak (Fiat Grande Punto S2000)1.04,3 min.3.Beppo Harrach i Andreas Schindelbacher (Mitsubishi Evo CNG)1.49,4 min.4.Andreas Waldherr i Richard Jeitler (VW Polo S2000)3.07,3 min.5.Toto Wolff i Gerald Pöschl (Mitsubishi Evo VIII)3.30,3 min.6.Willi Stengg i Jürgen Klinger (Mitsubishi Lancer EVO IX)3.41,5 min.7.Peter Gavlak i Milos Hulka (Mitsubishi Lancer EVO IX)4.02,5 min.8.Hermann Gassner i Karin Thannhäuser (Mitsubishi Lancer EVO IX)4.24,1 min.9.Sepp Haider i Manfred Hiemer (Mitsubishi Lancer Evo VI)4.51,5 min.10. Gerwald Grössing i Fred Winklhofer (MitsubishiLancer EVO IX)4.54,2 min.

Zdjęcie: Harald Illmer (OMV Rally Waldviertel 2007)