Francuzi planują zelektryfikowanie całej gamy samochodów dostawczych. To oznacza, że do 2021 roku każdy dostawczy model marki Peugeot będzie oferowany m.in. z napędem elektrycznym. Z kolei Opel zakłada, że do 2024 roku elektryczną wersję będą miały już wszystkie auta oferowane przez markę – dotyczy to również osobowych odmian.

Na początek w 2020 roku do oferty wejdą Peugeot e-Expert oraz Opel Vivaro-e. Samochody zostały zbudowane na płycie podłogowej EMP2, na której mogą bazować zarówno wersje elektryczne, jak i spalinowe.

Zasięg od 200 km do 300 km

Opel Vivaro-e i Peugeot e-Expert będą oferowane w dwóch wersjach – z akumulatorem o pojemności 50 kWh lub 75 kWh. Zasięg w słabszej wersji będzie wynosił do 200 km, natomiast w mocniejszej do 300 km. Zważywszy na dzienne dystanse, jakie pokonują w mieście modele dostawcze, takie wartości wydają się w zupełności wystarczające. Niestety, na razie koncern PSA nie podaje informacji dotyczących czasu ładowania.

W przypadku firmy z Russelsheim kolejnym modelem z napędem elektrycznym ma być Combo-e. Debiut pojazdu planowany jest na 2021 rok, ale na razie przedstawiciele koncernu nie przedstawili szczegółów związanych z rodzajem napędu czy uzyskiwanymi zasięgami.