Konkurs cieszył się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział ponad 4 tys. osób! Dziesięciu najlepszych spotkało się na płycie lotniska Bemowo, aby w praktyce zaprezentować swoje umiejętności za kierownicą. Na uczestników czekały 4 konkurencje: jazda w warunkach obniżonej przyczepności na płycie poślizgowej, badanie sterowności auta na kręgu poślizgowym, przygotowanie auta do podróży oraz ekojazda, podczas której badano zużycie paliwa.

Podczas konkurencji uczestnicy mieli do dyspozycji 3 modele aut: Opel Insignia, Astra i Corsa – wszystkie z oszczędnymi silnikami ecoFLEX.

Opel znalazł mistrza oszczędzania - EcoFlex Experience Foto: Auto Świat
Opel znalazł mistrza oszczędzania - EcoFlex Experience

Dla najlepszych 3 osób, oprócz świetnej zabawy podczas konkurencji, Opel przewidział nagrody. Najlepszy wynik, 39 punktów (na 40 możliwych) uzyskał Dominik Kostek, który otrzyma na miesiąc Opla Insignię ecoFLEX z kartą paliwową.

Drugie miejsce zajął Damian Chilicki, który przez 2 tygodnie będzie testował nową Astrę ecoFLEX. Kolejny nagrodzony to Paweł Rajca, który dostanie do dyspozycji nową Corsę ecoFLEX, także na 2 tygodnie.

Opel znalazł mistrza oszczędzania - EcoFlex Experience Foto: Auto Świat
Opel znalazł mistrza oszczędzania - EcoFlex Experience

Zwycięzca konkursu internetowego EcoFlex Experience nie był obecny podczas sobotniej imprezy na Bemowie, ale czekają go jeszcze większe emocje. Już w dniach 22-24 lipca weźmie udział w ogólnoeuropejskim współzawodnictwie, które wyłoni najbardziej ekologicznego kierowcy Opla w Europie. Do rundy finałowej przechodzi 21 najlepszych kierowców z poszczególnych krajów (Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania, Włochy). Podczas finału 21 zawodników weźmie udział w prawdziwych zmaganiach na torze Sturup zlokalizowanym w okolicy Malmö w Szwecji. Nagrodą dla zwycięzcy jest elektryczny Opel Ampera. Zdobywcy II i III miejsca otrzymają odpowiednio Opla Astrę ecoFLEX i Opla Corsę ecoFLEX.

Opel znalazł mistrza oszczędzania - EcoFlex Experience Foto: Auto Świat
Opel znalazł mistrza oszczędzania - EcoFlex Experience
Imię Nazwisko Ekojazda Przygotowanieauta do podróży Płytapoślizgowa Krągpoślizgowy TOTAL
Dominik Kostek 10 9 10 10 39
Damian Chilicki 4 7 9 9 29
Paweł Rajca 9 8 3 8 28
Grzegorz Wiekiera 8 9 5 5 27
Michał Szymczak 7 9 6 4 26
Grzegorz Kotuła 6 7 7 6 26
Jakub Błachnio 1 7 8 7 23
Konrad Niemiec 2 9 4 3 18
Michał Machnik 5 9 1 2 17
Dominika Chilicka 3 7 2 1 13

Monika Marciniak