Rebranding czeskich stacji paliw Grupy Orlen rozpoczął się w 2019 r. i w ciągu najbliższych miesięcy wejdzie w ostatnią fazę. W drugiej połowie tego roku koncern planuje zmienić logotypy na około 300 stacjach, dzięki czemu do końca roku 370 z 436 stacji paliw u naszych południowych sąsiadów będzie działało pod taką samą marką jak w Polsce.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Orlen w Czechach oferuje nawet wodór

Poza produktami naftowymi Orlen posiada w Czechach również 61 stacj ładowania samochodów elektrycznych. Co ciekawe, Czesi mogą już nawet korzystać z dwóch stacji tankowania wodoru widniejących pod logo Orlenu.

Jak poinformował polski koncern, ujednolicanie marki na rynkach zagranicznych obejmuje również sprzedaż pozapaliwową. Od 2019 r. do sieci włączono blisko 100 nowych punktów Orlen Stop Cafe. To ważne uzupełnienie formatu pozapaliwowego, który funkcjonuje również w Polsce, na Litwie i Słowacji.

Już niedługo Orlen w siedmiu krajach

Już teraz pod znakiem Orlen działają wszystkie stacje na Litwie i Węgrzech oraz niemal wszystkie na Słowacji. Wszędzie tam, gdzie prowadzone są modernizacje i powstają nowe punkty, stosowana jest już marka znana Polakom. Zgodnie z przyjętymi założeniami do 2030 r. wszystkie stacje polskiego koncernu będą działały pod wspólnym logo.

Orlen poza Polską ma swoje stacje paliw także w Czechach, Niemczech, na Węgrzech, na Litwie i na Słowacji. Niedługo do tej grupy dołączy Austria, gdzie do końca roku sfinalizowany zostanie zakup 266 stacji.