W minioną sobotę 15 czerwca przy ulicy Bytomskiej tuż przed godziną 19.00 policjanci zauważyli motocyklistę, który, pędząc obok radiowozu, zaczął jechać na jednym kole.

Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg i po chwili zatrzymali jednoślad. Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec Bobrownik. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł i 10 punktami karnymi.

Policjanci apelują o rozsądek na drogach

Policja przypomina, że, prowadząc pojazd mechaniczny, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, lecz także za innych uczestników ruchu. Nasze decyzje na drodze mogą mieć wpływ na czyjeś życie lub zdrowie podkreślają mundurowi.

Kierowcy jednośladów, poza czerpaniem radości z przejażdżek, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, a kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy kierowali się rozwagą apelują mundurowi.