Artykuł zawiera linki afiliacyjne

Guardiola – dziś 50-letni trener Manchesteru City, a wcześniej znakomity piłkarz m.in. FC Barcelony – odkrył zalety samochodów elektrycznych trzy lata temu, a z ostatniego jest szczególnie zadowolony. Pep ma 1,8 metra wzrostu i bez problemów mieści się za kierownicą Nissana Leafa. Jak zapewnia w najnowszym wywiadzie, autem tym często podróżuje z całą rodziną (z żoną i trójką dzieci) i wszyscy są zadowoleni z ilości miejsca wewnątrz oraz z osiągów "elektryka".

Guardiola jest globalnym ambasadorem Nissana

Nissan Leaf w mocniejszej wersji z baterią 62 kWh zapewnia zasięg w trasie 385 km, a w mieście nawet nieco ponad 500 km. Elektryczny silnik gwarantuje przyspieszenie do 100 km/h w czasie 6,9 s. Auto ma bardzo bogate wyposażenie zarówno pod względem komfortu jazdy, jak i bezpieczeństwa.

Właśnie te zalety oraz ochrona środowiska – podkreśla Pep Guardiola w wywiadzie – zdecydowały o wyborze stuprocentowego "elektryka". Guardiola podkreśla, że elektryczny Leaf zapewnia ekscytację za kierownicą, sprawia kierowcy podwójną radość – z jazdy oraz ze świadomości, że jest przyjazny dla środowiska.

Dobrą opinię Pepa Guardioli o autach elektrycznych potwierdzają europejscy kierowcy w ankiecie przeprowadzonej przez Nissana. 89 proc. właścicieli aut elektrycznych jest zadowolonych z jazdy nimi, a 78 proc. przyznało, że wrażenia są lepsze niż oczekiwali zanim przesiedli się do „elektryków".

Nissan Leaf - dwie wersje do wyboru

W Polsce Nissan Leaf oferowany jest w dwóch wersjach: z baterią 40 kWh (zasięg 389 km w mieście i 270 km w trasie, cena 123 tys. zł) oraz z baterią 62 kWh (zasięg odpowiednio 528 i 385 km, cena 164 tys. zł).

Nissan Leaf w kredycie lub leasingu - sprawdź oferty