Nowy Peugeot i-Cockpit powstał z myślą o intuicyjnym i naturalnym prowadzeniu auta. Ten funkcjonalny koncept, zaprezentowany na specjalnie stworzonym modelu demonstracyjnym, stanowi zapowiedź wyglądu wnętrza przyszłych modeli francuskiej marki. Starannie dopracowana ergonomia, wysoko umieszczony wyświetlacz główny, ekran dotykowy - nigdy dotąd zaawansowane technologie nie miały tak pięknej oprawy. Jego projekt opiera się na doświadczeniach 2,2 miliona użytkowników pierwszej generacji Peugeot i-Cockpit montowanego w modelach Peugeot 208, 2008 i 308.

Prowadzenie samochodów Peugeot zawsze dostarczało niezapomnianych wrażeń. Marka dysponuje powszechnie uznanym know-how w zakresie budowania układów jezdnych zapewniających idealne trzymanie się drogi dostarczających intensywnych wrażeń z jazdy. Dążenie do zapewnienia jeszcze większej przyjemności z jazdy skłoniło Peugeot kilka lat temu do podjęcia prac nad zmianą architektury miejsca kierowcy, w celu zapewnienia jeszcze lepszych warunków prowadzenia auta.

Testy i badania doprowadziły do powstania innowacyjnej koncepcji urządzenia wnętrza modeli Marki, nazwanej - Peugeot i-Cockpit. Składają się na nie następujące elementy:

- Kompaktowa kierownica, zapewniająca większą zwrotność i potęgująca doznania z jazdy. Dzięki niej prowadzenie auta staje się prawdziwym źródłem przyjemności.. Z uwagi na mniejsze rozwarcie ramion zmniejsza się amplituda ruchów przy wykonywaniu manewrów. Powoduje to zwiększenie szybkości i zręczności manewrów kierowcy, zapewniając mu jednocześnie bardziej rozluźnioną pozycję za kierownicą.

- Wyświetlacz w polu widzenia drogi pokazujący kierowcy najważniejsze informacje związane z prowadzeniem samochodu. Pozwala skupić się na torze jazdy bez odrywania wzroku od drogi. Ergonomiczna pozycja ciała, możliwa dzięki kompaktowemu rozmiarowi kierownicy, zwiększa poziom komfortu kierowcy i zmniejsza jego zmęczenie.

- Duży dotykowy ekran wyświetlający rozmieszczone w intuicyjny sposób elementy sterowania systemami związanymi z komfortem podróżowania (radio, klimatyzacja, itd.) i umożliwiający obsługę w naturalny sposób wszystkich urządzeń pokładowych.

Wspólnie tworzą one technologicznie zaawansowaną deskę rozdzielczą o zadziwiająco czystych i nowoczesnych kształtach. Niemal całkowity brak przycisków w połączeniu ze szlachetnymi materiałami wykończeniowymi i wysoką jakością wykonania podkreśla unikatowość. Pozytywnie wpływa na przyjemność prowadzenia, płynność ruchów oraz koncentrację kierowcy i sprawia, że wnętrze modeli Peugeot jest jedyne i rozpoznawalne na rynku.