To prawdziwa gratka dla miłośników francuskich klasycznych samochodów, a przede wszystkim dla fanów firmy Peugeot. Dzięki nowej usłudze muzeum marki w Sauchaux można będzie fachowo odnowić każdy samochód, który kiedykolwiek zjechał z taśm produkcyjnych jednej z najstarszych firm samochodowych świata.

Peugeot 205 GTi to usportowiony, kultowy model francuskiej marki. Właśnie taki samochód z silnikiem o pojemności 1,9 litra będzie pierwszym modelem, który zostanie odremontowany przez stowarzyszenie.

Samochód zostanie odrestaurowany w warsztatach Muzeum L’Aventure Peugeot w Sochaux. Dzięki temu pojazd zyska drugie życie, a poza tym będzie to okazja do pokazania profesjonalizmu pracowników niezbędnych dla wykonania wysokiej klasy renowacji. Będą to osoby o różnych kwalifikacjach – mechanicy, tokarze, rymarze i, oczywiście blacharze.

Nowa działalność będzie możliwa tylko dzięki dostępowi do części zamiennych. Od siedmiu lat stowarzyszenie działa na tym polu i przekształciło swój magazyn logistyczny w magazyn części. W razie potrzeby pracownicy stowarzyszenia zwrócą się do zewnętrznych firm o dorobienie brakujących części. Jeżeli jednak ich produkcja również okaże się niemożliwa planowane jest wykorzystywanie techniki druku 3D i tym sposobem pozyskanie brakujących elementów.

Od 2021 roku profesjonalnie odrestaurowane samochody, sygnowane „Par l’Aventure PEUGEOT”, będzie można zobaczyć na stronie www.laventurepeugeotcitroends.fr. Będą tu również prezentowane samochody prywatnych właścicieli, o ile uzyskają one certyfikat jakości.