Emanuel Probst, mieszkaniec Szwajcarii i zagorzały fan motoryzacji, jest miłośnikiem amerykańskich klasyków, jednak postanowił wykorzystać praktyczne technologie oferowane przez Volt, aby przyczynić się do bardziej ekonomicznego korzystania z zasobów i promowania ekologicznych technologii w innych dziedzinach życia - łącznie z rynkiem ekspresów do kawy, na którym jest ważnym graczem.

- Zakochałem się w kultowych samochodach amerykańskich z lat 60. XX wieku oglądając filmy w kinie - powiedział Probst. - Mam w swojej kolekcji wiele aut, łącznie z klasyczną limuzyną oraz dwoma supersamochodami, jednak muszę iść z duchem czasu i patrzeć w przyszłość. Zasoby paliwa nie są przecież nieograniczone, więc nie warto zużywać benzynę na dojazd do pracy. Musimy cieszyć się każdym litrem, który nam pozostał, dlatego przesiadka do Chevroleta Volta jako auta na co dzień ma sens - podsumował nowy właściciel Volta.

Chevrolet Volt jest pierwszym samochodem elektrycznym , którego zasięgu nie ograniczją możliwości baterii. Po wyczerpaniu energii akumulatora, co następuje maksymalnie po 80 kilometrach, uruchamiana jest jednostka benzynowa o pojemności 1,4 litra, która zasila silnik elektryczny. W ten sposób zasięg Volta zwiększa się do ponad 500 kilometrów. W celu naładowania akumulatora wystarczy podłączyć samochód do typowego gniazdka 230V.

W pełni naładowany akumulator umożliwia pokonanie odległości od 40 do 80 kilometrów przy zerowej emisji CO2. Niezależne badania wykazały, że ta odległość wystarczy, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie 80 procent europejskich kierowców. Volt jest też bezpiecznym samochodem, co potwierdza maksymalna ocena pięciu gwiazdek, uzyskana w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Oprócz tytułu "Samochodu Roku 2012" Volt otrzymał wiele międzynarodowych nagród, łącznie z tytułami "Najbardziej Ekologicznego Samochodu Roku 2011" (World Green Car of the Year 2011), "Grand Prix de l'Environnement" oraz "Północnoamerykańskiego Samochodu Roku 2011" (North American Car of the Year 2011).