Autostrada i droga szybkiego ruchu, to miejsca, gdzie pojazdy rozwijają wysokie prędkości, nie bez powodu zatem jest tam kategoryczny zakaz poruszania się motorowerów, rowerów i pieszych. Kierowca zaskoczony wolno poruszającym się obiektem często jest zmuszony do silnego hamowania i innych nagłych manewrów, co w efekcie może doprowadzić do poważnych wypadków. Niestety co jakiś czas zdarzają się osoby, które za nic mają przepisy i narażają życie swoje jak i kierowców samochodów, po to, aby na przykład skrócić sobie drogę.

Takim przykładem jest poniższy film, gdzie widać jak pewna starsza osoba, będąc na pasie zieleni oddzielającym jezdnie, szykuje się do przejścia przez drogę. Na nagraniu widać jak kierowcy są zaskoczeni widokiem człowieka na drodze i starają się w ostatniej chwili zjechać na sąsiedni pas, aby nie potrącić pieszego. W pewnym momencie osoba ta decyduje się na przejście spokojnym krokiem, bez pośpiechu, z tego powodu jeden z kierowców użył klaksonu, drugi natomiast musiał mocno zwolnić, aby go nie potrącić. Na szczęście pieszemu w końcu udaje się przejść cztery pasy autostrady, bez uszczerbku dla kogokolwiek.

Nigdy nie próbujcie tego powtarzać!

Pamiętajcie, żeby nie powtarzać takich wyczynów. Pieszy doprowadził do bardzo niebezpiecznej sytuacji, ale na jego szczęście ruch nie był duży. Strach pomyśleć, co mogłoby się wydarzyć w godzinach szczytu.

Ponad to jeśli przez taką osobę doszłoby do wypadku, odpowiadałaby ona karnie za spowodowanie zagrożenia, a wszystkie straty materialne musiałaby pokryć z własnej kieszeni. Pamiętajcie, jeśli chcecie przejść przez autostradę lub drogę szybkiego ruchu, to róbcie to tylko w miejscach do tego przeznaczonych.

Ładowanie formularza...