Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę i umieścili go w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (05.09.br.), kilka minut po 21:00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Oławie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gać, gdzie zostało poszkodowanych m.in. dwoje pieszych. Powiadomiono pogotowie ratunkowe. Potrąconą kobietę zabrano do szpitala w Oławie, a jej męża śmigłowcem przetransportowano do Wrocławia.

Po zebraniu informacji na temat zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat, jadąc od strony Lipek, potrącił idących przy prawej krawędzi jezdni pieszych. Nie zatrzymując się wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym samochodem marki Audi 80, w wyniku czego doprowadził do zderzenia aut. W wypadku ucierpiała pasażerka audi. Okazało się, że kierujący passatem zbiegł z miejsca zdarzenia.

W wyniku intensywnych czynności podjętych przez funkcjonariuszy, zatrzymano sprawcę wypadku. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Oławy. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy - miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.

Za spowodowanie wypadku, nieudzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl