Pierwszą dobrą wiadomością dla Michała i Grzegorza Bębenków jest potwierdzenie przez Platinium Rally Team udziału w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012. Drugą, jeszcze lepszą informacją jest zmiana rajdówki. W tym sezonie braterski duet z Bochni przesiądzie się z Mitsubishi Lancera EVO X do Peugeota 207 S2000, którym będzie rywalizować o najwyższe lokaty w Mistrzostwach.

Samochód w najnowszej specyfikacji dostarcza węgierska stajnia Tagai Racing Technology. Pierwsze testy odbędą się w przyszłą środę (15 luty), a debiut na odcinkach specjalnych podczas pierwszej eliminacji RSMP – 8. Rajdzie Lotos Baltic Cup (17-19 luty) rozgrywanym w okolicach Trójmiasta.

Michał Bębenek: „Przede wszystkim chciałbym podziękować firmie Orlen Oil i pozostałym sponsorom za zaufanie jakim nas obdarzyli i zadeklarować, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby go nie zawieść. Bardzo się cieszę, że przesiadamy się do samochodu klasy S2000. Nigdy nie ukrywałem, że najbliższe mojemu sercu są auta wyczynowe budowane do tego celu od podstaw. Mam nadzieję, że samochód z węgierskiej wypożyczalni rajdowej Tagai Racing Technology, która cieszy się w Polsce dobrą opinią, pozwoli nam na walkę o najwyższe miejsca w każdej z rund Platinum RSMP 2012. Cały zespół w przerwie zimowej pracował bardzo intensywnie, aby przygotować się do kolejnego sezonu. Wierzę, że w tym roku pójdzie nam jeszcze lepiej niż w 2011. Do zespołu dołączył nowy sponsor główny, firma Dr.Marcus International, polski producent samochodowych odświeżaczy powietrza. Będziemy także reklamować Sylen – płyn do spryskiwaczy produkowany przez Platinum Oil”.

fot. www.bebenek.pl