A wszystko to przez „zamiłowanie” do szybkiej jazdy. Jechał on bowiem swoim samochodem 92 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. To jego drugie takie wykroczenie w ostatnim czasie. 7 dni wcześniej odebrał prawo jazdy po zatrzymaniu na 3 miesiące, również za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Jaworscy policjanci namierzyli kierowcę samochodu osobowego, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość w Paszowicach. 42-letni mieszkaniec Opola pędził aż 92 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h w terenie zabudowanym.

Skutkiem poruszania się o 52 km/h za szybko było odebranie mu przez funkcjonariuszy prawa jazdy na okres 3 miesięcy Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na niego grzywnę w drodze mandatu w kwocie 400 zł. Jego konto powiększy się również o 10 punktów karnych.

To kolejny raz, kiedy 42-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. 26 czerwca tego roku w Zieleńcu również przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, co skutkowało zatrzymaniem jego uprawnień do kierowania.

Przypomnijmy, że od 18 maja br. obowiązują nowe przepisy, zgodnie z którymi za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca traci prawo jazdy na 3 miesiące.

Źródło: KPP w Jaworze