Kryminalni z Elbląga udaremnili wewnątrzunijny przemyt narkotyków. W Mercedesie Vito, który zatrzymany został do kontroli przy ul. Lubranieckiej w Elblągu, odkryto woreczki foliowe z suszem roślinnym oraz zbryloną substancją, a także worek foliowy z tabletkami. Jak okazało się po sprawdzeniu ich testerem narkotykowym, okazało się, że są to marihuana, haszysz, amfetamina oraz ecstasy.

"Towar" przewożony przez 44-latka ukryty był w przestrzeni technicznej auta. Policja nie ujawniła dokładnie, o jakie miejsce samochodu chodziło. Łącznie w Mercedesie przemycano ponad 18,5 kg środków odurzających oraz ponad tysiąc tabletek ecstasy, pochodzących z jednego z krajów UE.

Szacunkowa, czarnorynkowa wartość narkotyków szacowana jest na ok. 800 tys. zł. Zatrzymanego 44-latka aresztowano na okres trzech miesięcy. Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi do 12 lat więzienia. Dodatkowo za przemyt wewnątrzwspólnotowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej grożą mu przynajmniej trzy lata więzienia.

Ładowanie formularza...