Policja prowadzi akcję "Prędkość", którą koordynuje Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego Roadpol. Komenda Główna Policji informuje, że tzw. działania kontrolno-prewencyjne mają charakter międzynarodowy. Można zatem oczekiwać wzmożonej działalności drogówki także w innych krajach w piątek 13 sierpnia 2021 r. Trudniej będzie liczyć na pobłażliwość i łatwiej będzie o mandat.

W ramach akcji drogówka będzie nie tylko kontrolować prędkość przy użyciu tradycyjnych ręcznych mierników. Policja wspomina także o ujawnianiu agresywnych zachowań i innych niebezpiecznych wykroczeń drogowych. Nie dziwi zatem, że zmobilizowano także załogi nieoznakowanych radiowozów grup Speed. Z pewnością w piątek 13 sierpnia łatwiej będzie spotkać na drodze radiowozy BMW, Forda, Opla czy Skody.

W policyjnym komunikacie nie zabrakło także apelu: "Policja apeluje: unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej".