Policja już od dłuższego czasu planowała zmiany w oznakowaniu radiowozów. I tak zupełnie nowe malowanie otrzymały najnowsze motocykle w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze otrzymali aż pięć szybkich i pięknych motocykli BMW R 1250 RT. Jednoślady mają silnik o pojemności 1254 cm3 i mocy 136 KM osiąganej przy 7750 obr/min. Ich prędkość maksymalna została określona przez producenta na ponad 200 km/h, a więc mają potężny zapas, ponieważ najszybsze polskie drogi pozwalają na legalną jazdę 140 km/h.

Nowa policyjna kolorystyka

Nowe szaty policyjne różnią się od poprzednich głównie dodaniem odblaskowych szczegółów. Teraz oprócz srebrnego i niebieskiego motocykle posiadają dodatkowe elementy odblaskowe barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej. Maszyny otrzymały również nowoczesne lampy LED w sygnałach uprzywilejowania. Mają one wpłynąć na bezpieczeństwo zarówno policjantów, jak i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nowa kolorystyka jest zdaniem policji istotna, ponieważ szczególnie w ruchu miejskim, ważna jest widoczność podczas dojazdów np. do zdarzeń drogowych. Teraz dzięki nowym barwom została ona zdecydowanie poprawiona.

Policyjne motocykle BMW Foto: Policja
Policyjne motocykle BMW

Jeszcze więcej policyjnych BMW

Policjanci przetestowali już nowe BMW w trudnych warunkach. Miejmy nadzieję, że motocykle niemieckiej marki nie dołączą do wielu czterokołowych radiowozów BMW, które uległy uszkodzeniom. Funkcjonariuszom życzymy szerokiej drogi i bezpiecznej jazdy.