List intencyjny w tej sprawie został podpisany pomiędzy zarządami Infiniti Global i EMEA oraz firmą IP – grupą dilerską reprezentującą Infiniti w Polsce. Do już funkcjonujących Centrów Infiniti w Warszawie i Sosnowcu, w ciągu najbliższych dwóch lat dołączą salony w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.

Po realizacji zaplanowanych inwestycji polska spółka IP będzie największym dilerem Infiniti w Europie. Tak, to nie pomyłka – największym dilerem Infiniti w Europie.

Podczas pierwszego dnia salonu samochodowego IAA 2015 we Frankfurcie nad Menem, Roland Krueger − prezes Infiniti Motor Company, Francois Goupil de Bouillé − wiceprezes Infiniti na rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Adam Pietkiewicz i Jacek Drogosz reprezentujący przedstawiciela Infiniti w Polsce – spółkę IP, podpisali list intencyjny zakładający budowę ogólnopolskiej sieci Infiniti. Oznacza to wręcz epokową zmianę dla polskich klientów, ponieważ już w roku 2016 bez mała 90% mieszkańców Rzeczpospolitej będzie miało do salonu (i serwisu) Infiniti nie dalej niż 150 kilometrów.

Nasz polski partner − firma IP − przez ostatnich siedem lat współpracy dowiódł swojej dużej siły i niezawodności. Centrum Infiniti w Warszawie jest pod względem sprzedaży i obsługi posprzedażnej jednym z najlepiej działających centrów w Europie – mówi Francois Goupil de Bouille, wiceprezes Infiniti EMEA. –

Jesteśmy głęboko przekonani, że firma IP będzie kontynuowała drogę sukcesu wraz z uruchomieniem czterech nowych centrów i wprowadzeniem do sprzedaży modelu Q30. Ponieważ segment C jest największym segmentem w Polsce spodziewamy się znacznego zwiększenia sprzedaży w przyszłości.

W pierwszej kolejności do już funkcjonujących centrów Infiniti w Warszawie i Sosnowcu dołączą salony w Krakowie i Poznaniu, a w drugim etapie w Gdańsku i Wrocławiu. Wszystkie one mają gościć klientów już w roku 2016.

Dzięki budowie ogólnopolskiej sieci będziemy mogli skuteczniej odpowiedzieć na wysokie zainteresowanie samochodami Infiniti klientów ze wszystkich regionów kraju – komentuje Adam Pietkiewicz, prezes spółki IP. Obserwowaliśmy je już od samego początku obecności marki w Polsce.

Dynamiczny rozwój marki i poszerzanie gamy produktowej w połączeniu ze zgłaszanym w skali ogólnopolskiej popytem całkowicie uzasadnia optymizm Zarządu IP w sprawie powodzenia inwestycji.