Będzie to widowiskowe show sportowo – motoryzacyjne, podczas którego w najszybszych samochodach na świecie rywalizować będą w różnych klasach zawodnicy zarówno z Polski, jak z Austrii, Niemiec, Szwecji, Ukrainy czy Rosji.

Sporty motorowe mają swoich licznych fanów na całym świecie i wraz z szybkim rozwojem technologicznym pojazdów przybierają na widowiskowości. Coraz większe moce silników, ogromne prędkości, zapach palonych opon, wysokooktanowe paliwo – to wszystko powoduje, że serce zaczyna szybciej bić, a adrenalina wydziela się ze zdwojoną mocą. W Polsce organizowanych jest wiele różnych imprez motoryzacyjnych mających wiernych kibiców, ale dopiero teraz, po raz pierwszy w kraju będzie okazja, aby w jednym miejscu zobaczyć rywalizację unikatowych, najszybszych na świecie samochodów ścigających się ze sobą na odcinku 1 mili (1609 metrów). W przedostatni weekend wakacji, 23 i 24 sierpnia, na płycie lotniska w Białej Podlaskiej odbędą się zawody Battle Royale, w których wystartują zawodnicy z Polski, Austrii, Niemiec, Szwecji, Ukrainy i Rosji.

- Battle Royal, to wydarzenie organizowane przez pasjonatów dla pasjonatów. Będzie to prawdziwy Festiwal prędkości, niezwykłych emocji. To będą pierwsze w Polsce wyścigi na odcinku jednej mili, podczas których zobaczymy prawdziwe perełki motoryzacji, samochody z niespotykanie mocnymi silnikami mogącymi rozwinąć prędkość nawet 400 kilometrów na godzinę – mówi Stanisław Nader, główny pomysłodawca i organizator wyścigów.

Klasy pojazdów

O wyjątkowej formule Battle Royale stanowić będzie m. in. podział wyścigu na kilka różnych klas startowych, do których przypisane będą pojazdy o różnych parametrach technicznych warunkowanych modelem oraz dopuszczonymi modyfikacjami.

Przykłady klasyfikacji:

Super Lightweight – klasa dopuszczająca modyfikacje bez limitu

Pojazdy: KTM X-Bow, Ariel Atom, Caterham, Caterham/Lola, Radical Stock Premium – klasa seryjnych samochodów Premium

Pojazdy: Maserati Quattroporte, Maserati Ghibli, Porsche Panamera, Porsche Panamera GTS, Porsche Panamera Turbo, BMW M3 E92,BMW M4, BMW M5 E60, BMW M5 F10, BMW M6, BMW M550, Mercedes-Benz SL 65 AMG, Audi RS 5, Audi RS 6, Corvette C7, Chevrolet Camaro, Lexus IS-F, Cadillac CTS-V, Ferrari FF

Sport Cars – modyfikacje dopuszczające moc maksymalnie 700 KM

Pojazdy: Nissan GT-R, Porsche 911 Turbo, Porsche 911 GT2, Lamborghini Aventador, Ferrari F12 Berlinetta, Corvette ZR1, McLaren MP4-12C, Noble M600

Ultimate Cars - klasa dopuszczająca modyfikacje bez limitu

Pojazdy: Bugatti Veyron 16.4, Bugatti Veyron 16.4 Super Sport, Pagani Zonda, Pagani Huayra, Zenvo ST1, Aston Martin One-77, Porsche 918, Koenigsegg CCX, Koenigsegg CCXR, Koenigsegg Agera, Koenigsegg Agera R, McLaren P1

Podczas jednego startu udział weźmie dwóch zawodników na torach równoległych i, co z pewnością doda widowiskowości całemu wydarzeniu, będą to mogły być pojazdy z różnych klas startowych. Czas każdego z nich zostanie przypisany do tej kategorii, w której był pierwotnie podporządkowany, a laureatami zostaną kierowcy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas eliminacji lub zawodów.

Wydarzenia towarzyszące

Battle Royale będzie dwudniowym, pełnym najwyższej próby wydarzeniem motoryzacyjnym z towarzyszącymi, licznymi atrakcjami. W specjalnej, wyodrębnionej strefie odbędą się m. in. pokazy czołówki polskiego stuntu motocyklowego (popisowej jazdy z akrobacjami), czy też popisy kaskaderów pracujących na co dzień na planach filmowych. Nie zabraknie także dobrego, zróżnicowanego jedzenia oraz muzyki, także tej na żywo granej przez zespoły.