Na filmiku widzimy kierującego BMW, który próbuje wymusić na innym kierowcy pierwszeństwo podczas skrętu. Po niewpuszczeniu przez nagrywającego mężczyzna w niemieckim SUV-ie zaczyna go śledzić i próbuje zajechać mu drogę. Autor został zmuszony do zmiany trasy, co nie zdemotywowało rozjuszonego mężczyzny, który dalej za nim podążał.

Ostatecznie agresor zablokował autora filmiku i wysiadł z auta, aby móc się skonfrontować. Nie doszło jednak do spotkania, ale wyraźnie widać, że nie brakuje kierowców, którzy nie potrafią pohamować emocji.

Nowy taryfikator by nie wybaczył

Z nagrania widać, że kierowca BMW, próbując dogonić autora filmiku, złamał szereg przepisów drogowych. Już sama agresja w ruchu drogowym może stworzyć duże zagrożenie dla innych uczestników. Filmik pokazuje jednak, że to nie wszystkie wykroczenia, jakich dopuścił się agresor. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, wymuszenie pierwszeństwa, zajeżdżanie drogi, które mogło doprowadzić do kolizji to tylko nieliczne przewidziane przez kodeks wykroczeń. Przypominamy, że za samo wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych grozi mandat karny w wysokości 1500 zł i 15 punktów karnych.