To trzeci Polak nagrodzony tą prestiżową nagrodą. Jury doceniło wiedzę i umiejętności prezesa polskiego oddziału Forda. W tej kategorii kluczowa jest umiejętność szybkiego dostosowywania się, ciągłego znajdowania innowacyjnych sposobów na pokonanie nieustannie pojawiających się wyzwań.

To bardzo prestiżowa nagroda, bowiem żeby ją otrzymać, trzeba wykazać się wyjątkowymi osiągnięciami, a także być młodszym niż 45 lat. Jest się z czego cieszyć, tym bardziej, że ostatni czas jest bardzo trudny dla całej branży motoryzacyjnej. Niemal wszyscy specjaliści branży mieli bardzo trudne zadanie, by połączyć budowanie i podtrzymywanie relacji z klientami, dostawcami, partnerami biznesowymi oraz współpracownikami za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej.

Piotr Pawlak jest na stanowisku prezesa i dyrektora zarządzającego Forda dopiero od roku. Od początku miał utrudnione zadanie, będąc w środku kryzysu pandemicznego. Mimo to sprzedaż Forda jest coraz lepsza.

Piotr Pawlak jest związany z rynkiem motoryzacyjnym od 2011 r. Zdobywał on doświadczenie w różnych koncernach i na różnych stanowiskach. Odpowiadał między innymi za przygotowanie planów sprzedaży, analizy rynku, koordynację strategicznych projektów, planowanie produktu, a jako dyrektor regionalny w Wielkiej Brytanii odpowiedzialny był za całą działalność operacyjną – sprzedaż, rozwój sieci dilerskiej oraz obsługę posprzedażową.

Nagrody Automotive News Europe są przyznawane od 2011 r. W tym czasie nagrodzono ponad 200 specjalistów w branży motoryzacyjnej. Do tej pory tą prestiżową nagrodę otrzymało tylko dwóch polaków.