Supersportowy R200 Non-Fiction wykorzystuje komponenty Audi R8 pierwszej generacji. Auto napędzane jest ośmiocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności skokowej 4.2 l V8 FSI i mocy 420 KM oraz momentem obrotowym 430 Nm.

Pojazd ten zaprojektował czeski designer Petr Novak, który do tego projektu zmienił swoje nazwisko na Novaque. Zafascynowany Skodą 110 R przygotował koncept, który eksponowany jest w praskim centrum DOX wraz z czarno-białymi zdjęciami ukazujących kolejne fazy jego powstawania.

Pierwszy prototyp R200 powstał w firmie Kovovýroba Hoffmann, która produkuje komponenty do takich samochodów jak m.in. Bentley, Volkswagen i Volvo. Do jego budowy wykorzystano komponenty pochodzące z koncernu Volkswagen. Prace trwały prawie pół roku.

W 2016 roku ma ruszyć produkcja seryjna. Kovovýroba Hoffmann planuje stworzyć serię 24 egzemplarzy. Ceny co prawda jeszcze nie podano, ale oczekuje się, iż będzie to 255 tys. euro za jeden egzemplarz. Mamy zatem czeskiego konkurenta Arrinery. Na tym etapie obaj konkurenci pozostają wciąż na etapie konceptów. Zapewne już wkrótce przekonamy się, który z tych futurystycznych projektów jest bardziej realny. My stawiamy na Czechów!