Po odwiedzeniu szalonego festiwalu trębaczy w Guca ekipy ośmiu samochodów terenowych ruszyły przez przełęcze i głębokie kaniony najwyższych szczytów Czarnogóry sięgających ponad 2000 m n.p.m., na czele z pasem Durmitoru i Górami Komovi. Dalej był odpoczynek nad Adriatykiem i przejazd wzdłuż skalistego wybrzeża Boki Kotorskiej - jedynego na południu Europy fiordu.

Prawdziwym hitem wyprawy okazał się rafting w kanionie dzikiej rzeki Tary. Niesamowicie turkusowy kolor wody, kaskady, baseny, wiry i ściany skalne, tak można scharakteryzować najdłuższą rzekę Czarnogóry, której 80-kilometrowej długości kanion uznawany jest za najgłębszy w Europie.

Przed powrotem do kraju Rajd Bezdroża Trophy przejeżdża przez piękną i wciąż mało odkrytą Bośnię i Hercegowinę z obowiązkowym przystankiem w Sarajewie, gdzie można posmakować najlepszej kawy po turecku parzonej w tygielku oraz placków - burków z serem i zeljanicy ze szpinakiem, prawdziwych bałkańskich przysmaków!

Załogi rajdu Bezdroża Trophy mierzą się z przygodą, niepowtarzalnym klimatem i kulturą Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. 8samochodów terenowych, 32 uczestników, w tym czwórka dzieci i blisko 4000 km fascynującej podróży.