Renault to marka, posiadająca na swoim koncie 12 tytułów mistrza świata konstruktorów, od blisko 40 lat jest jednym z wiodących graczy w historii Formuły 1 i nadal chce brać aktywny udział w rozwoju tego sportu.

Nowa nazwa teamu, struktura zarządu, partnerzy stajni oraz inne szczegóły tej transakcji zostaną podane do publicznej wiadomości podczas uroczystości, która odbędzie się w Paryżu w lutym 2016 roku.

Na okres przejściowy mianowany został nowy, tymczasowy zarząd, którego prezesem został Jerôme Stoll, a dyrektorem generalnym Cyril Abiteboul.

Zgodnie z listem intencyjnym podpisanym w dniu 28 września 2015 r. pomiędzy Grupą Renault a Gravity Motorsports S. à r. l., w dniu 3 grudnia strony zawarły najważniejsze umowy związane z tym przejęciem. Od tego momentu wszystkie zainteresowane strony dokładały wszelkich starań, aby wywiązać się ze wszystkich wynikających z powyższych umów zobowiązań umownych i prawnych dla zapewnienia sprawnej finalizacji transakcji. Personel techniczny ze swej strony kontynuuje prace nad przygotowaniem na czas bolidu na sezon 2016 do pierwszych jazd próbnych na torze w Barcelonie w lutym przyszłego roku.

Wciąż nie znamy nazwisk kierowców, który nowy zespół zaangażuje na sezon 2016 r.