W ramach swoich obowiązków najmocniejsze "Meganki" z zawieszeniem Cup będą pełnić swoje obowiążki na drogach i autostradach w walce ze znacznymi przekroczeniami prędkości i ściganiu przestępców, dysponujących szybkimi srodkami transportu.

Marka Renault jest już licznie rezprezentowana w Żandarmerii Narodowej. W 2010 producent wygrał przetarg na dostarczanie 900 egzemplarzy pięciodzrwiowego Megane i odmiany kombi oraz modeli Clio, Master i Kangoo. W przeszłości sportowymi samochodami na służbie były: Alpine A110, A310, Renault 2l i 2l Trubo.

Francuski producent współpracuje również z poslką policją. W tym roku do służby na terenie całej Polski trafiło 110 sztuk 130-konnych Megane. Do końca roku mają byc jeszcze dostarczone 64 Mastery do policyjnej obsługi wypadków drogowych (Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego) oraz 18 sztuk tego modelu ze specjalistyczną zabudową, które będą pełnić funkcje edukacyjną, jak ruchome miasteczka ruchu drogowego. W ub. roku Renault dostarczyło 251 egzemplarzy modelu Trafic do przewozu osób zatrzymanych.