Firma Betone w ubiegłych latach borykała się z nie lada kłopotami. Przerosły one w zapomogi państwowe dla pracowników i sprzedaż marki nowemu właścicielowi. Opcję na zakup akcji zyskał Domenico Reviglio. Przedsiębiorca ma przygotowany plan rewitalizacji spółki Bertone. Już w tym roku do pracy powinno wrócić 200 pracowników, a w przeciągu roku Reviglio chce zapewnić firmie tyle zleceń, by mógł przyjąć z powrotem wszystkich 1300 zwolnionych pracowników.

Chociaż szczegółowo plan zostanie zaprezentowany dopiero w przeciągu tygodnia, już teraz wiadomo, że 49-letni Reviglio dysponuje potrzebnymi środkami. Inwestorem będzie Keiber Group, która zrzesza firmy z branży technologicznej i maszynowej.

Fachowcy przewidywali, że Bertone przypadnie byłemu prezydentowi spółek Telecom Italia i Zanussi Gian Mario Rossignolo. W końcu opcje wykupił Domenico Reviglio, który w branży motoryzacyjnej jest doświadczonym graczem. Jego firma Gruppo Prototipo od końca lat 90-tych nadzoruje działalność grupy Fiat w zakresie rozwoju i testowania samochodów. Gruppo Prototipo zajmuje się na przykład znanym torem w Nardo, który często wykorzystywany jest przez czołowych producentów samochodów.