• Robert Downey Jr. posiada w swojej kolekcji jedyny na świecie model Acury NSX Concept, stworzony specjalnie na potrzeby filmu "Iron Man 3"
  • Z racji współpracy wytwórni Marvel z marką Audi, aktor otrzymał kilka samochodów z modelu R8
  • Jego Ford Mustang 302 BOSS z 1970 r. został wybrany najlepszym pojazdem podczas targów SEMA 2017
  • Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu

Fani "Iron Mana" wiedzą, że bohater nie jeździ byle jakimi samochodami. Jak się okazuje, w życiu prywatnym Robert Downey Jr. również lubuje się w najlepszych pozycjach dostępnych na rynku. Aktor jest wielkim miłośnikiem motoryzacji, dlatego w swojej kolekcji posiada najróżniejsze cuda, od klasycznych samochodów sportowych, przez wspaniałe muscle cary, kończąc na pojazdach elektrycznych. Dzięki bogactwu, które udało mu się zdobyć w Hollywood, gwiazdor mógł kupić sobie wymarzone auta lub wejść do salonu i nabyć cokolwiek, co przykuło jego uwagę za jednym pstryknięciem palców. Oto zaledwie kilka luksusowych samochodów z jego kolekcji.

Zobacz także: Imponująca kolekcja aut Kuby Wojewódzkiego [ZDJĘCIA]

Bogata kolekcja samochodów Iron Mana

Czy kolekcja luksusowych samochodów bez chociażby jednego Ferrari byłaby kompletna? Robert Downey Jr. raczej nie zgodziłby się z takim stwierdzeniem, dlatego w swoim garażu ma Ferrari Califorania T. Litera "T" w nazwie tego samochodu oznacza turbodoładowanie, które daje mu silnik V8 o pojemności 3,9 l. Auto rozpędza się do setki w niecałe 3,9 s i może pędzić z prędkością nawet 310 km na godz.

Ferrari California T
Ferrari California T

Popularny Iron Man jest mocno zżyty z włoskim samochodem.

1991 Acura NSX to jedyny w swoim rodzaju samochód, który został zmodyfikowany na potrzeby kręcenia filmu "Iron Man 3". Co ciekawe pojazd użyty w scenach kinowego hitu należy teraz do prywatnej kolekcji Roberta Downey Jr. Poza aktorem, nikt na całym świecie nie ma tak unikatowego egzemplarza.

Acura NSX Concept na targach w Toronto
Acura NSX Concept na targach w Toronto

Innym samochodem, który aktor dostał za odegranie roli Tony'ego Starka w "Iron Man 3" był Bentley Continental GT. Auto wyposażone jest w 4-litrowy silnik V8 TwinTurbo i 8-biegową automatyczną skrzynię biegów. Dzięki temu do setki rozpędza się w mniej niż 5 s, a maksymalnie może pojechać z prędkością do 310 km na godz.

Bentley Continental GT
Bentley Continental GT

Gwiazdor Hollywood pasjonuje się także klasykami. W swojej kolekcji posiada między innymi niemieckiego Mercedesa-Benz Pagoda. Nie jest może tak szybki, jak poprzednie samochody, ale jego wygląd jest z pewnością imponujący.

Mercedes-Benz Pagoda
Mercedes-Benz Pagoda

Nie jest tajemnicą, że Robert Downey Jr. uwielbia samochody sportowe. Nic więc dziwnego, że poza Ferrari w jego garażu stoi także Nissan GT-R. Auto jest wyposażone w silnik V6 o pojemności 3,8 l, który generuje moc 562 KM. Samochód rozpędza się do setki w niecałe 3,9 s i maksymalnie jest w stanie osiągnąć prędkość 320 km na godz.

Nissan GT-R
Nissan GT-R

Od 2008 r., kiedy Tony Stark w filmie kierował Audi R8, Marvela i producenta niemieckich samochodów połączyły szczególne więzi. Nic więc dziwnego, że Downey Jr. posiada kilka takich aut w prywatnej kolekcji. Wersję z 2009 r. wyposażoną w silnik V10 o pojemności 5,2 otrzymał od twórców "Iron Mana".

Audi R8
Audi R8

Szczególnie ważnym dla Roberta Downey Jr. samochodem jest Ford Mustang 302 BOSS z 1970 r. Pod maską zamontowany jest w nim silnik V8, o pojemności 5,0 l. Ten samochód to ucieleśnienie amerykańskiego snu, w kolorach beżu i czerni, z przodem wykonanym z włókna węglowego, kołami HRG i oszałamiającym wnętrzem. Na wystawie SEMA 2017 ten zabytkowy pojazd został uznany za najlepszy na całym pokazie.

Zaprezentowane w tekście auta to jedynie ułamek kolekcji, jaką posiada Robert Downey Jr. Jak widać nie tylko Tony Stark z "Iron Mana" lubuje się w szybkich samochodach.