Jak to było z tym podkradaniem samochodu?

To było dawno i nieprawda… :) Mówiąc jednak poważniej, zdarzały się takie historie. Byłem jeszcze bardzo młody i szukałem możliwości do jeżdżenia. Teraz sam jestem tatą i nie chciałbym, aby moja córka tak robiła, jednak niektóre rzeczy czasem dzieją się poza „kontrolą rodzicielską”. Wykradanie samochodów z garażu to wbrew pozorom duże przedsięwzięcie, które kosztowało mnie i moich znajomych za każdym razem sporo pracy. Czasem też pieniędzy na nowe części… :)

Rok temu zostałeś ojcem. Co zrobisz, jeżeli Twoja córka będzie chciała iść w Twoje ślady? To będzie jej indywidualna decyzja. Nie będę jej do niczego namawiać, ani sugerować. Chciałbym, aby robiła w życiu to, czego pragnie, a ja postaram się jej w tym pomóc i wspierać. Może będzie architektem, tak jak jej mama. J

Czy słyszałeś już o kampanii Mercedes-Benz o nazwie #4Fathers? Co sądzisz o inicjatywach skupiających się na ojcostwie?

Kampania sugeruje, że największą przygodą w życiu mężczyzny jest ojcostwo. Ja dodam, że to nie tylko wspaniała przygoda, ale także wielkie wyzwanie i duża odpowiedzialność. Każdy wie, jak ważne jest to, aby jak najwięcej czasu spędzać ze swoją rodziną. Paradoksalnie ja nie zawsze mam tę możliwość, więc każdą chwilę spędzaną z moimi dziewczynami staram się wykorzystać do granic możliwości i delektować się nią. Każda inicjatywa, taka jak kampania #4Fathers pomaga i przypomina co jest ważne, najważniejsze w życiu…

Jakie masz pomysły na spędzanie czasu ze swoją córeczką, gdy już podrośnie? Czy w zabawkach Oriany są już może teraz jakieś samochodziki?

Ori kończy właśnie swój pierwszy roczek i zaczyna sygnalizować swoje potrzeby. Zauważyłem, że lubi oglądać ze mną on-boardy, czyli nagrania ze środka rajdówki. To, co u mnie powoduje wiele emocji, ją chyba uspokaja, więc nie wiem do końca jak mam to rozumieć. :) Pomysłów na spędzanie czasu jest naprawdę wiele, świat daje nam coraz więcej możliwości. Chciałbym, aby to ona sama podejmowała decyzję odnośnie do swojej przyszłości.

Rajdy dla Ciebie to jeszcze pasja, czy może już praca? Nadal z tym samym uśmiechem zakładasz kombinezon i kask jak wtedy, kiedy wsiadałeś do swojej pierwszej rajdówki? Nadal czujesz tę samą ekscytacje jak wtedy, gdy wsiadałeś do swojej pierwszej rajdówki?

Gdy pasja przeradza się w pracę, to zaczyna być celem całego życia. Można zatem śmiało powiedzieć, że rajdy to spora część mojego życia. Choć może wydawać się to dziwne, siadam na tyle rzadko do rajdówki, że każda chwila spędzona w fotelu kubełkowym jest dla mnie bardzo cenna. Za każdym razem czuję się jak dziecko w piaskownicy lub takie, które otwiera prezent pod choinką. Nadal czuję się tak, jak podczas zabawy resorakami.

Po raz pierwszy w swojej karierze zdecydowałeś się na bycie ambasadorem marki motoryzacyjnej. Czemu akurat Mercedes-Benz, Mercedes-AMG?

Mercedes od lat kojarzy się z samochodami wysokiego poziomu i profesjonalizmu, czyli cechami, do których dążymy również podczas startów. Te skojarzenia nasunęły mi się jako pierwsze, gdy dostałem tę propozycję.

Czy w związku ze współpracą z Mercedes-Benz Warszawa będzie Cię można często spotkać w salonie przy Daimlera 1?

Na tyle często, na ile będzie to możliwe! :) Mam nadzieję, że w końcu uda się zrealizować nasze tegoroczne plany dotyczące startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Wtedy czasu będzie trochę mniej, ale zawsze chętnie wpadnę na herbatę… :)

Od kilku tygodni jeździsz Mercedes-AMG GLA 45 4Matic, jakie są Twoje wrażenia z jazdy?

Jak sami się domyślacie, jazda samochodem i emocje płynące z niej są dla mnie bardzo ważne. Jeżdżę nim, bo daje mi to, czego oczekuję.

Czy dbasz o bezpieczeństwo swoich najbliższych w samochodzie?

Pytanie jest retoryczne, ale cieszę się, że padło. W dzisiejszym świecie, który tak bardzo pędzi, przez co nasza koncentracja jest narażona na wiele prób, to zagadnienie ma szczególną wartość. Bardzo wiele nauczyłem się od instruktorów kampanii „LOTOS Mistrzowie w pasach”, której od kilku lat jestem ambasadorem. Wiem po sobie, że prawidłowo zapięte pasy potrafią uratować życie. Ale to tylko jedna z wielu rzeczy, które mają wpływ na nasze zdrowie i przyszłość. Dbanie o bezpieczeństwo to ciężka praca, którą każdy kierowca powinien wykonywać na co dzień.