Rower jest świetnym narzędziem do przemieszczania się. Dzięki niemu oszczędzamy planetę, poprawiamy zdrowie i obcujemy z przyrodą. Dla niektórych jest także świetnym narzędziem do eksperymentów.

Przykładem takiej osoby jest pewien obywatel Chin, który z pomocą pracowników uniwersytetu skonstruował rower o napędzie odrzutowym. Chińczyk podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie i stworzył pojazd, który nie rozpadnie się podczas przyspieszania, a nawet Zadbał o opony wytrzymujące wysokie prędkości.

Niestety rower nie ma zbyt wiele miejsca na zbiornik, dlatego na pokładzie było zaledwie 700 ml paliwa, przez co długość jazdy i zasięg był mocno ograniczony. Przejażdżka szalonego kolarza trwała tylko 30 sekund, a to i tak wystarczyło do osiągnięcia prędkości 133 km/h! Strach pomyśleć, co by było, gdyby miał więcej paliwa.

To jednak nie pierwszy taki pomysł. Pewien Youtuber o nicku colinfurze wpadł już na taki pomysł i stworzył pojazd oparty na silniku odrzutowym. Zresztą nie tylko taki. Co powiecie na rower stworzony ze sprężyn?