Obok funkcjonującego już w Tajlandii zakładu jest to druga fabryka Nissana z 4 planowanych nowych miejsc produkcji tego modelu (pozostałe dwa to Meksyk i Chiny). Pierwsze transporty nowego Nissana Micry do Europy przewidziane są we wrześniu 2010 roku. Według zapowiedzi w tym samym czasie trafia one także do salonów w Polsce. Niestety, nie znamy jeszcze cen auta.

Nowy Nissan Micra jako pierwszy wspólny pojazd grupy Renault-Nissan bazuje na nowej platformie V i trafi na rynki ponad 160 państw świata. Aż 85 proc. części nowej Micry pochodzić będzie od 96 indyjskich kooperantów, ale wszystkie prace rozwojowe i testy auta zostały wykonane w Japonii.

Zakład w Oragadam będzie pierwszym zakładem, w którym produkcja modeli obu marek będzie się odbywała na jednej linii. Fabryka w Oragadam jest wspólnym przedsiewzięciemgrupy Renault-Nissan.Obydwaj producenci aut zainwestowali w nią 990 milionów dolarów.

Wrażenia z jazd nowym Nissanem Micrą znajdziesz pod: www.autoinfo.pl/premiery-aut/nowy-nissan-micra-–-pierwsze-jazdy-w-tajlandii