Drogówka ostrzega przed zwierzyną na drogach. Przed nami okres wędrówek dzikich zwierząt, co oznacza spore ryzyko spotkania się m.in. z dzikami, sarnami czy łosiami przekraczającymi drogi. Kolizja z nawet niewielkim zwierzęciem może być groźna w skutkach. Równie niebezpieczna może być próba ominięcia zwierzyny, o czym przekonał się 24-letni kierowca z Łukowa.

Kierujący Audi Q5 usiłował uniknąć zderzenia z dzikami przekraczającymi jezdnię. Niestety skończył swoją podróż na przepuście drogowym. Według wstępnych policyjnych ustaleń kierowca: „chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzętami gwałtownie odbił kierownicą i stracił wówczas panowanie nad pojazdem”.

Uderzenie w przydrożny przepust drogowy okazało się na tyle groźne, że w samochodzie aktywowały się poduszki powietrzne i zadział system automatycznego wzywania pomocy eCall. Informacja o zdarzeniu trafiła do dyżurnego łukowskiej komendy policji, który natychmiast skierował patrol.

Spotkanie ze zwierzyną skończyło się poważnym uszkodzeniem SUV-a. Kierowca na szczęście nie doznał poważnych obrażeń (po wypadku został jednak przewieziony do szpitala).