• Na AliExpress nietrudno znaleźć akcesoria i części samochodowe. Oferowane produkty mogą być wysłane z Chin, jak i z magazynów w Europie
  • Pomysłowość producentów niekiedy zdumiewa, szczególnie kreatywni są twórcy tuningowych akcesoriów
  • Towarami z Chin interesują się służby celne. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko kwestii cła, ale i legalności obrotu na terenie Unii Europejskiej
  • Więcej takich tematów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Już kilkadziesiąt groszy wystarczy na zakupy w AliExpress. Najtańsze akcesoria wyceniane są w cenach poniżej złotówki. Na drugim końcu skali znajdują się oferty nawet za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tyle trzeba przeznaczyć m.in. na ruchomą platformę ułatwiającą wjazd do garażu. To tylko dwa przykłady różnorodnych produktów, jakie można znaleźć w popularnym serwisie sprzedażowym.

Już pobieżny przegląd ofert wystarczy, by docenić pomysłowość azjatyckich producentów. Mamy bardzo duży wybór oryginalnych produktów pomagających zachować porządek w kabinie czy poprawić wygląd zewnętrzny auta. Nie brakuje także tradycyjnych części eksploatacyjnych, czyli klocków i tarcz hamulcowych, amortyzatorów, drążków kierowniczych i innych elementów. Jest w czym wybierać. Otwartą kwestią pozostaje tylko jakość dostarczonych produktów oraz czas oczekiwania (szczególnie w przypadku przesyłek z Chin).

Wbrew pozorom nie zawsze trzeba czekać tygodniami na produkty. Niektórzy sprzedawcy korzystają z magazynów w Europie, co zwykle znacząco skraca czas dostawy. Wystarczy tylko sprawdzić w ogłoszeniu dostępne opcje dostawy z magazynów w wybranych krajach. Pamiętajmy jednak, że przesyłkami z zagranicznych platform może się zainteresować urząd celny, a to może wydłużyć czas oczekiwania.

W galerii kilkanaście samochodowych ciekawostek z AliExpress.