Seat e-Scooter miał premierę podczas 9. edycji Smart City Expo World Congress w Barcelonie. Jest on wynikiem współpracy z barcelońskim producentem skuterów Silence. To ta firma zajmie się faktyczną produkcją jednośladów z logo Seata. Będą one wytwarzane w zakładach zlokalizowanych w Molins de Rei, w połowie drogi między Barceloną a Martorell.

Elektryczny skuter Seata jest wyposażony w 7-kilowatowy silnik elektryczny o maksymalnej mocy 14,8 koni mechanicznych, zapewniający maksymalny moment obrotowy 240 Nm. Jest to ekwiwalent silnika spalinowego o pojemności 125 cm³. Skuter osiąga maksymalną prędkość 100 km/h i potrafi rozpędzić się do 50 km/h w 3.8 sekundy. Jedno ładowanie pozwala przejechać dystans 115 km (wynik testu WMTC).

Akumulator e-Scootera można wyjąć i ładować w domu lub na publicznych stacjach. Ponadto w prototypie uwzględniono bagażnik pod siodełkiem, który pomieści dwa kaski. Elektryczny pojazd połączony jest z aplikacją mobilną, umożliwiającą śledzenie jego lokalizacji oraz poziomu naładowania baterii.

Z zapowiedzi producenta wynika, że Seat e-Scooter będzie sprzedawany nie tylko klientom indywidualnym w salonach, ale także operatorom udostępniającym pojazdy na wynajem. Firma opracowała w tym celu aplikację Mobility Advisor, która za pomocą sztucznej inteligencji Watson pomaga mieszkańcom w wyborze najbardziej optymalnego sposobu przemieszczania się po mieście z wykorzystaniem dostępnych usług i infrastruktury.

Nowa wersja hulajnogi

W salonach Seata od pewnego czasu można już kupić hulajnogę elektryczną SEAT eXS, która de facto jest produktem firmą Segway. Niebawem dołączy do niej zmodernizowana wersja z większym zasięgiem – będzie się nazywać e-Kickscooter. Nowa hulajnoga została wzbogacona o dwa niezależne układy hamulcowe i akumulator o znacznie większej od poprzednika pojemności, który umożliwia pokonanie trasy 65 km po jednym naładowaniu.