Nowy SUV Skody powstał na platformie koncernowej MQB i będzie produkowany na jednej linii z Seatem w Kvasinach. Hiszpański bliźniak już powstaje i jego premiera planowana jest w marcu podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie. W tym samym czasie, na stoisku Skody zobaczymy już wersję przedprodukcyjną czeskiego modelu. Nie jest jednak wykluczone, że Skoda przyspieszy oficjalna premierę, ale o tym zapewne dowiemy się dopiero w Genewie.

Nowy SUV Seata ma mieć bardziej sportowy charakter, a dla odmiany Skoda ma być autem praktyczniejszym z większa przestrzenią bagażową. Także po raz pierwszy w swojej historii Skoda będzie miała w ofercie auto 7-osobowe. Warto także wyjaśnić, że Skoda Kodiaq nie będzie następcą modelu Yeti, który także doczeka się modernizacji.

Nowy SUV Skody napędzany będzie silnikami koncernowymi spełniającymi wymagania normy szkodliwych spalin Euro 6. Trudno powiedzieć, czy będą to już jednostki nowej generacji o pojemności skokowej 1.5 l, które koncern Volkswagen zamierza w najbliższych latach wprowadzić do swojej oferty. Z całą pewnością, nowa Skoda Kodiaq otrzyma aktualnie znajdujące się w ofercie silniki: 1.4 TSI i 2.0 TSI oraz 2.0 TDI, współpracujące z sześciobiegowa przekładnią manualną i automatem DSG. Wersja hybrydowa ma dołączyć do oferty w późniejszym terminie.