Skod Vision E to 5-drzwiowy SUV mający 4688 mm długości, 1924 mm szerokości i 1591 mm wysokości. Napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 225 kW (306 KM). Napęd na 4 koła, prędkość maksymalna 180 km/h, zasięg - 500 km.

Skoda Vision E ma wyjątkowo obszerne wnętrze – rozstaw osi wynosi 2851 mm, wewnątrz nie ma tunelu środkowego, a napęd elektryczny i krótkie zwisy pozwoliły zaprojektować dodatkowe miejsca dla pasażerów.

W kabinie Vision E znalazły się ekrany dotykowe – sterowanie funkcjami może odbywać się dotykowo, głosowo lub za pomocą gestów. Auto jest wyposażone w system autonomicznej jazdy – może poruszać się samodzielnie zarówno w korku jak też na drogach szybkiego ruchu oraz samodzielnie parkować. Skoda nie podaje, jak długo Vision E może poruszać się samodzielnie.

Przy okazji debiutu pierwszego elektrycznego samochodu Skoda ujawniła swoją wizję elektromobilności – do 2025 roku czeska firma chce mieć w ofercie 5 modeli elektrycznych oraz kilku hybryd typu plug-in (baterie ładowane z gniazdka 230 V pozwalające na przejechanie na samym prądzie 30-50 km).