Nowy system wejdzie w życie od 1 stycznia 2017 roku, gdy załoga przyjdzie dodatkowo do pracy w każdą sobotę. Takie rozwiązanie wprowadzone zostanie w Kvasinach, gdzie produkowane są takie modele jak: Skoda Superb, Skoda Yeti i Seat Ateca, a wkrótce do nich dołączy wielka nadzieja producenta na rynkowy sukces – Skoda Kodiaq.

Wydłużenie tygodnia pracy pozwoli na skrócenie okresu oczekiwania na te samochody. Dzięki temu czas oczekiwania na Skodę Superb zostanie skrócony z obecnych sześciu m miesięcy do trzech. Obecnie dziennie powstaje w Kvasinach 400 Superbów, gdy poprzedniej generacji produkowano tylko 300 egz. dziennie.

Najdłużej, bo aż osiem miesięcy trzeba czekać na zamówionego u dilera Seata Ateca. Model ten Skoda Auto otrzymała w wyniku złożenia najlepszej (i najtańszej) oferty w koncernie. W Kvasinach produkuje się 300 Seatów dziennie. Przeciwko ulokowaniu produkcji Seata Ateca w Kvasinach protestowali pracownicy Seata w Martorell, gdyż w tym regionie jest największe bezrobocie. Zdaniem Hiszpanów, Skoda nie powinna otrzymać tej produkcji. To jednak decyzja najwyższych władz Volkswagen Group.

Na Skodę Yeti czeka się obecnie cztery miesiące i z tego powodu podjęto decyzję o uruchomieniu produkcji na rynki europejskie również w Niżnym Nowgorodzie, gdzie ten model powstawał z przeznaczeniem na rynek rosyjski.