• Wrangler otrzymał nową generację systemu multimedialnego Uconnect z ekranem 8,4” oraz łącznością 4G/LTE
  • Samochód będzie można skonfigurować przy użyciu specjalnej aplikacji i dokładnie obejrzeć bez potrzeby używania gogli VR
  • Jeep wprowadza kontrolę rodzicielską. Właściciele będzie wiedzieć co się dzieje z samochodem, gdy go udostępnili go np. swoim dzieciom.

Z czym zwykle można kojarzyć Jeepa? Zwykle z jazdą w terenie – przynajmniej w teorii. Producent chce jeszcze, aby marka kojarzyła się także z nowoczesną technologią (nowy system multimedialny Uconnect z ekranem 8.4” i modemem 4G/LTE) i z pomysłową aplikacją. I to nie byle jaką aplikacją.

Aplikacja do konfiguracji nowego Jeepa
Aplikacja do konfiguracji nowego Jeepa

Program nazwany Jeep Adventure Reality App, to zupełnie nowa aplikacja, która została stworzona w jednym celu: konfiguracji samochodu i obejrzenia pojazdu w rozszerzonej rzeczywistości. Póki co dostępna jest tylko dla sprzętu Apple, więc użytkownicy telefonów z Android czy innymi systemami muszą obejść się ze smakiem.

Jeep chwali się, że dzięki aplikacji będzie można zobaczyć jak to jest, gdy zasiądziemy za kierownicą skonfigurowanego pojazdu. W cyfrowej rzeczywistości będzie można nie tylko oglądać wnętrze, ale także otwierać drzwi, opuszczać szybę, włączać światła czy używać klaksonu. Nie trzeba przy tym używać specjalnych gogli. Wystarczy przesuwać tablet lub telefon w odpowiednią stronę, by rozejrzeć się po wnętrzu. A to nie wszystko.

W zegarkach będzie można korzystać z aplikacji Jeep. Przyda się do sprawowania kontroli rodzicielskiej
W zegarkach będzie można korzystać z aplikacji Jeep. Przyda się do sprawowania kontroli rodzicielskiej

Koncern pochwalił się jeszcze jednym rozwiązaniem: Uconnect App Smartwach, czyli programem do zegarków Apple i Android. Za jego pośrednictwem będzie można zdalnie włączyć silnik, blokować i odblokować zamki w drzwiach, aktywować światła czy włączać klakson.

A to nie koniec. Wprowadzono także kontrolę rodzicielską, czyli funkcję zdalnego nadzoru nad pożyczonym samochodem. Będzie można monitorować prędkość, lokalizację samochodu czy ustawić strefę (obszar), której nie powinien przekroczyć kierowca. Gdy tylko samochód opuści dozwolony obszar (np. granice miasta) właściciel samochodu otrzyma natychmiast powiadomienie. Pojawi się ono także wówczas, gdy dzieci zechcą skorzystać z samochodu poza wyznaczonymi godzinami.