„Pogodzili” ich interweniujący policjanci. Brawura i agresja, jest niezwykle niebezpiecznym i niestety częstym zjawiskiem na naszych drogach. Policjanci na Opolszczyźnie bezwzględnie walczą i walczyć będą z tego typu zachowaniem.

Brawura i agresja na drogach objawia się przede wszystkim ignorowaniem przepisów przez niektórych kierujących, stwarzaniem przez nich niebezpiecznych sytuacji. Część kierowców zwiększa prędkość, jedzie zderzak w zderzak, gwałtownie hamuje czy zajeżdża drogę innym. Niejednokrotnie z pozoru niegroźne zdarzenie bardzo szybko przeradza się w wyzwiska, wygrażanie pięściami, a nawet w rękoczyny. Taka właśnie sytuacja miała miejsce w powiecie kluczborskim.

Tam, na drodze krajowej nr 11, niedaleko Byczyny, doszło do awantury i szarpaniny. Jak ustalili interweniujący policjanci, wszystko zaczęło się gdy 27-letni kierowca audi wyprzedził osobowego Forda. Wtedy, zdenerwowany tym manewrem jadący Fordem 21-latek, zaczął na niego trąbić i pokazywać mu obraźliwe gesty.

Po chwili obaj kierowcy zjechali na pobocze. Wówczas 21-latek wyjął pistolet hukowy, a kierowca audi - siekierę. Na szczęście awantura skończyła się na krzykach i nikt nie odniósł obrażeń. „Pogodzili” ich interweniujący policjanci. Sprawa najprawdopodobniej znajdzie swój finał w sądzie.

Tylko w miniony weekend policjanci z Olesna, zatrzymali czterech piratów drogowych. Nieodpowiedzialni kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość,  w obszarze zabudowanym, o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 56-latek, który pędził audi mając na liczniku 130 km/h. Kierowca osobówki, dodatkowo wyprzedał na „podwójnej ciągłej” i w rejonie skrzyżowania. Jego niebezpieczną i brawurową jazdę, zakończyli policjanci patrolujący nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 43.

Niewiele mniej miała na liczniku 62-letnia kierująca samochodem Kia. Kobieta w miejscowości Turza przekroczyła dozwoloną prędkość o 59 km/h.

W opolskiej Policji powołany został specjalny zespół funkcjonariuszy do zwalczania niebezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci otrzymali już blisko 600 filmów i zdjęć od kierowców, którzy zarejestrowali różnego rodzaju niebezpieczne i agresywne zachowania na drodze.