Producent z Rüsselsheim, który w 2014 roku deklarował zamiar wprowadzenia systemu Opel OnStar w Europie, zaprezentuje oferowane przez ten system usługi podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie (3-15 marca 2015 r.)

Opel wprowadzi w swoich samochodach osobowych bezobsługowy, kompleksowy pakiet rozwiązań wykorzystujących szybką sieć mobilną oraz wiele innych usług. W ramach nowego wymiaru ofensywy produktowej zaplanowano również dwie światowe premiery.

Także w Genewie zostaną zaprezentowane nowe modele Opla. Gwiazdą będzie zapewne Karl, idealnie łączący kompaktowe wymiary z przestronnością wnętrza. Pięciodrzwiowy samochód o atrakcyjnej sylwetce to idealne auto dla klientów zwracających uwagę na cenę i oczekujących połączenia codziennej funkcjonalności, komfortu, niskiego zużycia paliwa i nowoczesnych technologii.

Drugi z debiutujących modeli Opla został zaprojektowany z myślą o zupełnie innej grupie odbiorców. Corsa OPC to najbardziej dynamiczny przedstawiciel nowej generacji Opla. Imponuje mocnym turbodoładowanym silnikiem, doskonałymi właściwościami jezdnymi i sportową sylwetką.

-W Genewie odbędą się dwie światowe premiery naszych samochodów oraz premiera wyznaczającego nowe trendy systemu Opel OnStar — powiedział dyrektor generalny Grupy Opel, dr Karl-Thomas Neumann. - Dzięki usłudze Opel OnStar będziemy w stanie zaoferować naszym klientom łączność z ich cyfrowym otoczeniem oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ponadto rozszerzymy nasze portfolio produktów o nowe modele.

Opel OnStar

W drugiej połowie 2015 roku system Opel OnStar trafi do wyposażenia samochodów osobowych. Stanowi on kolejny etap rozwoju systemów pokładowej łączności w branży motoryzacyjnej w Europie. W USA, Kanadzie, Chinach i Meksyku około siedmiu milionów klientów korzysta już z kompleksowego, bezobsługowego pakietu rozwiązań dzięki punktom dostępowym Wi-Fi oraz z licznych usług mobilnych i usług pomocy w sytuacjach awaryjnych. Oferuje całodobowy dostęp do pomocy drogowej przez 365 dni w roku. W każdej chwili można skontaktować się z doradcą. OnStar jest automatycznie aktywowany po otwarciu poduszki powietrznej.

System umożliwia również uzyskanie dostępu do pojazdu oraz wyświetlanie kluczowych informacji. Dane dotyczące samochodu, takie jak ciśnienie w oponach lub poziom oleju, są dostępne dzięki aplikacji Opel OnStar na smartfony. Za pomocą aplikacji można również zamykać lub otwierać pojazd, a w przypadku kradzieży system Opel OnStar ułatwi policji zlokalizowanie samochodu. Równie wygodne jest korzystanie z diagnostyki samochodu: Opel OnStar wysyła co miesiąc raport zawierający najważniejsze dane i informacje o pojeździe. Ponadto kontrolę diagnostyczną można wykonać w dowolnym momencie — wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk.

System obsługuje jednocześnie nawet siedem urządzeń mobilnych, dzięki czemu pasażerowie mogą swobodnie komunikować się z rodziną i znajomymi, korzystając z mediów społecznościowych, odtwarzać strumieniowo filmy lub oglądać telewizję za pomocą ulubionej aplikacji czy grać w ulubione gry, a kierowca może pracować zdalnie w trakcie postoju.